Oled siin:Protokollid / 2005 aastakoosolek

2005 aastakoosolek


Sisestanud Anonüümne - postitatud04 veebruar 2008

Eesti Lennuspordi Föderatsiooni Mudellennu Ühenduse aastakoosoleku protokoll
10. detsember 2005

Koosoleku algus 11.00

Koosolekul osales Eesti Lennuspordi Föderatsiooni president Urmas Uska ja järgmised liikmesklubid:
 • MK FunFly
 • Tartu MK
 • MK „Kotkasulg„
 • Tallinna Nõmme Noortemaja
 • Pärnu Noorte Tehnikute maja
MÜ juhatusest viibisid kohal: esimees Jüri Roots, Priit Laanesoo, Urmas Kokk, Arvi Polukainen, Edvin Penart ja Priit Leomar. Koosolekut juhatas Jüri Roots.

Päevakord

1. Ülevaade MÜ 2005. aasta tegevustest. Jüri Roots.
2. Klubide tegevuse aruanded.
3. MÜ finantsaruanne. Jüri Roots.
4. MÜ uue presidendi valimised.
5. 2006. aasta kalenderplaani arutelu.
6. Kohapeal algatatud küsimused.

1. Ülevaade MÜ 2005. aasta tegevustest. Ettekandja Jüri Roots.

Ülevaade MÜ korraldatud maailmakarikaetapist, osavõtust ja saavutustest MK etappidel ja MM-il Argentinas. Hästi esines MM-il plaanerimeeskod, kes saavutas kokkuvõttes 6. koha.

Norrakatelt noorte toetuseks saadud rahalise abi eest osteti 20 plaaneri „Balsax” ja 20 kummika „Superwing” pakendit ning jagati klubide vahel. Pakendid said Tartu MK - (5+2), Võru - (5+2), Saaremaa - (2+2), Nõmme NM - (2+2), HK ”Kullo” - (2+2), Kehra - (5), Pärnu NTM - (2+3). Klubid kohustusid korraldama selle projekti raames üheaegselt 2 koduvõistlust (toimumisajad veel lahtised) ja välja tulema lõppvõistlusele mis korraldatakse noorte vabalennu EMV ajal 10.juunil 2006. Võistlusel ei ole veel oma nime kuid kõlasid sellised nimed nagu: Viking Cup, ESTNOR Cup. Koduvõistluste protokollid tulemustega tuleb saata MÜ veebimeistrile kes paneb need kodulehele ülesse. MÜ edastab tulemused tänudega Norra sponsoritele.

Arusaamatus MK etapi korraldusmaksu ülekandmisega ELF-i raamatupidamise poolt ähvardas Estonian Free Flight Cup 2006 ärajäämisega.

Põhjamaade konverentsi korraldamine 2006 aastal Eestis.

2. Klubide tegevuse aruanded.

Tartu MK - Andres Lepp.

Nõmme Laste ja Noorte Maja - Ardo Pärna: Korraldati 5 karikavõistluse etappi ja demoüritus Kuressaare lennuväljal Saaremaal loodava mudellennulubi (ringi) asutamiseks. Noor mudellendur Artur Parv saavutas MK sarjas vabalennus noortearvestuses 4.koha.

Pärnu Noorte Tehnikute Maja - Rein Vihmand: Korraldati vabalennu, raadiolennu ja raketivõistlusi.

MK Kotkasulg - Jüri Raid: Korraldati viskemudelite ja raketivõistlusi.

MK „Fun Fly Club” - Jüri Roots: Korraldati järjekorras 3. MK etapp vabalennus „EFFC 2005”. Aidati läbi viia sisekate võistlusi Hiiumaal. Sooritati kaks maailmarekordit.

3. MÜ Finantsaruanne Jüri Roots.

4. MÜ uue presidendi valimised.

Esitati kandidaadid:
 • Arvi Polukainen
 • Urmas Kokk
 • Priit Leomar
Ükski antud kanditaatidest ei nõustunud asuma presidendi kohale.

5. 2006. aasta kalenderplaani arutelu. Vabalennu kalenderplaan lepiti kokku, võttes aluseks juhatuse poolt tehtud ettepanekud ja FAI avaldatud kalenderplaan. Raadiomudelite osas jätkub arutelu Tartu seminaril 18.veebruaril.

6. Kohapeal algatatud küsimused:

 • Osa võistluste korraldajaid võtavad iga osavõtja stardimaksust kolmandiku endale, pakkumata midagi selle eest vastu, isegi kohtunikega ei suudeta kindlustada.
 • Osades mudeliklassides puudub ikka võistlusjuhend ja määrustik. Ilma nendeta ei tohiks korraldada Eesti Meistrivõistlusi. Otsustati, et kui korraldajal ei ole võimalik määrustikku tõlkida eesti keelde, siis panna see kodulehele ülesse inglise keeles.
 • 2005 hooajal esines juhtumeid kus ei tasutud stardimaksu õigeaegselt. Otsustati edaspidi stardimaksu enne 1 tuuri algust maksmata jätmise korral võistleja antud võistluse tulemusi mitte arvestada.
 • Küsimusele ELF-i projekti alusel saadud 16000 krooni kasutamise kohta saadi ELF-i presidendilt vastuseks, et selle raha eest on soetatud mudellennuki makett, helikopterimudel ja kaks slow-flyeri mudelit. Urmas Uska kinnitas, et edaspidi ei tohiks olla probleeme Mait Murumäe kutsumisega demoüritustele kui selle toimumisest antakse aegsasti teada. Seoses sellega oli ka Kuressaare demoüritusel intsident, et Mait Murumäe tuli sinna propageerima automudeleid. Mudellennu üritustel edaspidi ikka lendavad objektid!
Protokollis Arvi Polukainen