Oled siin:Protokollid / 2007 aastakoosolek

2007 aastakoosolek


Sisestanud Anonüümne - postitatud04 veebruar 2008

Eesti Lennuspordi Föderatsiooni Mudellennu Ühenduse aastakoosoleku protokoll
8.detsember 2007
Huvikeskus „KULLO” Ruum 201
Koosolekul osalesid järgmise Eesti Lennuspordifederatsiooni liikmesklubid:
 • MK FunFly
 • Tartu MK
 • MK Kotkasulg
 • Nõmme Noortemaja
 • Pärnu Noorte Tehnikute maja
Koosoleku algus 11:00.

MÜ juhatusest viibisid kohal: Edvin Penart, Urmas Kokk, Priit Laanesoo ja Priit Leomar. Koosolekut juhatas Urmas Kokk. Protokollis Priit Leomar.

Juhatuse ettepanek päevakorra kohta:

1. Alaliitude aruanded. Vabalend – Urmas Kokk. Raadiolend – Priit Leomar. Ohilend. Rakett.
2. Võistluskalender aastaks 2008.
3. Finantsaruanne. Urmas Kokk
4. Järgmise aasta maksude ettepanekud ELFile.
5. Mudellennuühenduse turvalisuse koodeksi arutelu ja vastuvõtmine. Baasdokument on olnud aasta aega kõigile kättesaadav. Palun teha viimased kiired ettepanekud enne dokumendi kinnitamist.
6. Muud küsimused.

Päevakord

1. Alaliitude aruanded

a) Vabalend – Urmas Kokk

Viidi läbi Eesti Meistrivõistlused nii vabalennus kui ka siselennus. Samuti ka karikavõistlused. Eraldi noorte meistrivõistlused.
Meeskond käis väljas Maailmameistrivõistlustel Odessas. Saavutati 13. koht 38 riigi hulgas. Esimest korda jõuti kummimootoritega plaanerite klassis FLYOFF’i. Käidi veel korduvalt maailmakarikaetappidel.

Probleemideks vabalennus: noorte pealekasvu puudumine, võistlustel väheneb pidevalt osalejate arv ja noortele oleks vaja toetust välisvõistlustel käimiseks. Mainiti probleemina, et noortevõistlustel puudusid diplomid. Korraldati kuuendat korda maailmakarikaetapp vabalennus FUN-FLY klubi poolt Leedus. Eestvedajaks Jüri Roots. Jüri Roots põhjendas aasta sportlase valiku kriteeriume. Aasta sportlaseks valiti Dimitri Varfolomeejev.

b) Rakett – Rein Vihmand

Raketimudellismi spordiga tegelevad klubidest ainult Pärnu NTM ja MK Kotkasulg. Välisvõistlustel ei ole käidud. Tegevus ei ole veel surnud, aga midagi kiita ka ei ole. Tegelejaid vähe.

c) Kopterid – Indrek Hiie

Käidi Poolas MM`i vaatamas. Plaanitakse korraldada Eesti Esivõistlused 2009. aastal. Valmistatud on põhjalik kopterimanuaal, mis on kõigile kättesaadav Internetist. Korraldatakse kopterite simulaatoripäeva Kullos. Lennutajaid vähe.

d) Raadiolend – Priit Leomar

Suureks sammuks edasi oli Baltic Openi organiseerimine ja edukas läbiviimine. Kokku peeti Baltic Openi arvestuses 6 võistlust. Avalöögiks oli Edvin Penarti korraldatud edukas võistlus Torupilli talus. Teise võistluse viis edukalt läbi Heino Kõrvel Viljandimaal, Torupilli talus.

Klassis F3J peeti Eest Meistrivõistluste arvestuses kolm osavõistlust. Osales 27 täiskasvanut ja 2 noort.
Klassis RC-2M, mis on põhiklassiks noorte pealekasvule, peeti kolm osavõistlust. Osalejaid oli kokku 17.
Klassis F5J peeti kolm osavõistlust. Osalemisi oli kokku 19. Osavõtjaid oli 10 täiskasvanut ja 1 noor. Klassis F3A peeti Eesti Esivõistlused.

Eraldi peeti hooaja lõpetuseks Pika lennu võistlus Heino Kõrveli juhendamisel. Probleemideks raadiolennus on noorte vähene pealekasv. Noortega tegelevad raadiolennus ainult kaks klubi: MK Kotkasulg ja Pärnu NTM. Võistlustele raske osalejaid meelitada. Domineerivaks lennuplatsiks on Nurmsi lennuväli, mille kasutamise osas esineb järjest rohkem probleeme.

2. Finantsaruanne – Urmas Kokk

Rahad liiguvad kahes põhilises liinis: ELF’i ametlikud rahad, eesmärgiga maksta ära FAI maks. Teiseks „must kass” ehk kogutud stardimaksud. Kõige suurema sponsorsumma tõi sisse Priit Laanesoo auhindade fondi. 3500 läheb kodulehe pidamiseks ja tegemiseks. Urmas Kokk maksis ära kodulehe serveri maksu leitud sponsorsummadest.

3. Võistluskalender aastaks 2008

2008. aasta kalenderplaani arutelu. Kalenderplaani kinnitamine. Kalenderplaani leiad MÜ kodulehelt. Võimalikult ruttu tuleb saata kalenderplaani mustand laiali kasutatavatele lennuväljadele.

4. Järgmise aasta maksude ettepanekud ELFile

Koosolek otsustas, et maksud võiksid olla järgmised: maksimum 250 EEK täiskasvanud ja 25 EEK noored.

5. Mudellennuühenduse turvalisuse koodeksi arutelu.

Priit Leomar tutvustas tehtut ja andis ülevaate aastasest tegevusest. Otsustati, et Priit Leomar, Indrek Hiie ja Lauri Laidna vaatavad dokumentatsiooni kriitilise pilguga üle ja loovad antud dokumendist lühema versiooni. Valmiv dokument ei muutu veel kohustuslikuks, vaid jääb ülesse kodulehele kõigile tutvumiseks.

6. Muud küsimused.
 • Kodulehe arutelu. Kuna vabatahtlikke, kes tegeleks antud teemaga, ei ole, jääb probleem juhatuse pädevusse. Loodame Lauri Laidna ja Indrek Hiie abile. Iga klubi peab maksma 500EEK kodulehe toimimiseks.
 • Edvin Pennart lahkus juhatusest seoses töökohustuste muutumisega. Tema asemele juhatusse tuleb Indrek Hiie.
 • 2. veebruar 2008. Toimub ELF’i aastakoosolek. Urmas Uska jätkab ELFi juhina. Oleks vaja meile sobivamat peasekretäri.
 • Lennuplatside arutelu. Meid on kõrvale tõugatud Kuusiku lennuväljalt. Põhi lennuplatsiks jääb Nurmsi lennuväli. Võimalikult ruttu tuleb sisse anda taotlus Nurmsi lennuvälja ametlikuks kasutamiseks võistluskalendri alusel.
 • 2.4GHzi raadiosaatjate probleemi arutelu. Puudub ülevaade sideameti poolelt, kas on lubatud antud aparatuuri kasutada.
 • Raadiolennu võistluste toimumise miinimum osavõtjate arvuks, et võistlus läheks arvesse Eesti Meistrivõistluste osavõistlusena, peab olema vähemalt kolm osalejat.
 • OÜ ELI paneb välja RC-2M noorte auhinnad aastal 2008.