Oled siin:Uudised / 01 aug 2008 / F3J ja F5J Riidajal, 12.-13. juulil 2008 / F3J ja F5J Riidajal, 12.-13. juulil 2008

F3J ja F5J Riidajal, 12.-13. juulil 2008


Sisestanud Anonüümne - postitatud01 august 2008

Esiteks kiired vabandused liialt hilinenud võistluskokkuvõtte pärast!

Niisiis sai Riidajal, Torupilli talus 12.-13. juuli maha peetud kaks igati korralikku plaanerivõistlust – seekord Janno Cup nime all. 12. Juuli 2008Vaata ka albumit!

Tegu oli siis F3J Eesti meistrivõistluste II etapi ja ühtlasi ka Baltic Open võistlussarja IV osavõistlusega. Kohale oli ilmunud 14 pilooti, lennati kahes grupis 7 tuuri + 4 finaali. Eestit olid esindamas Priit Leomar, Janno Neemelo, Edvin Penart, Taavi Tikk ja Pärtel-Peeter Kruuv. Olgugi, et päev algas kerge vihmahooga, oli ilm siiski kogu võistluspäeva jooksul täiesti „lennatav“. Kindlasti on asi ka siinkirjutaja liiga väheses trennis aga on olnud ka lihtsamaid ilmastikuolusid kus lennutada. Ilmselgelt tekkis olukordi, milles oleks ehk abiks olnud mõnisada grammi kergem mudel nagu pidavat olema võistlejatel vennasvabariigist. Kokkuvõttes läks meie esindusel eellendudes siiski võrdlemisi hästi. Kuuest võistlejast 5 olid esindatud ka finaalides.

Finaalides läks taevas pilvisemaks ja kandvaid õhuvoole leida oli oluliselt keerulisem. Finaalide tulemusena jõudsid esikolmikusse Donatas Pampikas (LIT.), Algimantas Vasiliauskas (LIT.) ja Priit Leomar (EST.)

Eellendude ja finaalide tulemused: http://www.nakotne.com/request.php?442

Baltic Open võistlussarja punktid peale nelja võistlust: http://nakotne.com/request.php?434

Otseloomulikult täname kõiki võistlusele ilmunud piloote, abistajaid, kohtunikke ja kõiki organiseerimisega tegelenud inimesi.

13. Juuli 2008

Pühapäeval 13. juulil toimus võistlus elektriplaaneritele. Kahjuks oli võistlejaid vähem ja ilm nadim kui laupäeval.Sellegipoolest toimus kogu võistlus siiski plaanipäraselt ja lennati ära kõik algselt kokku lepitud 6 tuuri. Juba esimeses stardis oli näha, mida tähendab tehnika areng. Kui veel 2-3 aastat tagasi mindi elektrimootoritega ehk sama kõrgele kui keskpärane vintsistart, siis seekord kadusid mudelid juba pilvedesse. Ühel juhul ei leidnud piloot oma mudelit enne, kui see peale võistlus kambakesi põllult üles otsiti. Esikolmikusse jõudsid Priit Leomar, Peep Väre ja Nikolai Sergejev.

Kõik 2008. aasta F5J klassi võistluste punktiarvestused leiab siit: http://mudellend.ee/protokollid/plaanerid/08/F5J%202008.xls

Suured tänud Ants Taulile niidetud platsi, korraliku kõhutäie ja ära tehtud aseme eest ning lootkem, et järgmisel hooajal on rohkem võistlejaid ja tasavägisemad võistlused.