Oled siin:Uudised

Uudised


Eesti Meistrivõistlused F3P klassis

31.03.2024 peeti Tabasalu Spordihoones järjekorras kuuendad Eesti Meistrivõistlused F3P klassis. Lennati FAI AP-25 kava.

Paremusjärjestus:
Edvin Penart 2000 p
Reivo Kruus 1852 p
Kuno Lepind 1834 p

Detailsed tulemused F3A/Protokollid lehel

FAI litsents aastaks 2024

Käes on jälle aeg uuendada FAI litsentsi kehtivust ja kellel veel litsentsi pole see hankida. FAI mudellennu litsentsi taotlemine on soovitav kõigile mudellenduritele. Litsentsi olemasolu on nõutav kõigil ametlikel Eesti sisestel kui välisvõistlusrel osalemiseks.Litsentsi aastamaks koos klubimaksuga on 35 eurot .Litsentsi taotlemiseks peab olema või liituma mõne ametliku mudellennu klubiga, kelle kaudu taotlemine ka käib. FUN FLY CLUB nimekirjas olevad mudelendurid palun teatada oma soovist litsentsi pikendada Jüri Roots,ile. Maksta saab Jüri kontole EE962200221011525706.

Mudellendurid valisid aasta 2023 parimad !!

  1. Neiu – Mirtel Moistus
  2. Noormees – Klim Stepanenko
  3. Naine – Merili Tursk

Andres Lepp 80

Eesti mudellennu üks "alustaladest" Andres Lepp tähistas suvel oma 80ndat juubelit. MLÜ soovid palju õnne ja jaksu! Oleme väga tänulikud, et Andres on pühendunult harinud Tartu mudellennu noori!

FUN FLY CLUB tänab

FUN FLY CLUB tänab liikmeid kes lunastasid FAI litsentsi 2023 aastaks .Litsents kehtib selle aasta 31.detsembrini FUN FLY CLUB nimel Arvi Polukainen

FAI litsents 2023 aastaks

Käes on jälle aeg uuendada FAI litsentsi kehtivust ja kellel veel litsentsi pole see hankida. FAI mudellennu litsentsi taotlemine on soovitav kõigile mudellenduritele. Litsentsi olemasolu on nõutav kõigil ametlikel Eesti sisestel kui välisvõistlusrel osalemiseks.Litsentsi aastamaks on nagu eelmisel aastal, täiskasvanutel 20 eurot ja noortel 5 eurot.Litsentsi taotlemiseks peab olema või liituma mõne ametliku mudellennu klubiga, kelle kaudu taotlemine ka käib. FUN FLY CLUB nimekirjas olevad mudelendurid palun teatada oma soovist litsentsi pikendada Jüri Roots,ile.

Aado Salumäe 85

MLÜ õnnitleb teenekat mudellendurit Aado Salumäed tema 85. juubeli puhul!

Aado hakkas harrastama mudellennusporti 1951. a. Võru Pioneeride Majas Eino Kuke õpilasena, hiljem jätkas Endel Helme juhendamisel.

Pärnu Pernova Tehnikamaja mudellennuringi külastas president Alar Karis

Kolmapäeval 30 märtsil 2022 külastas Pärnu Pernova Tehnikamaja mudellennuringi president Alar Karis.President vestles poistega ja uuris kuidas edeneb mudeli ehitus.
1.pilt Mudellennuringi poisid Dimothi, Kaimo, Rain, Robin, William demonstreerivad kuidas töötab lennusimulaator.
2.pilt Artur räägib oma raadiolennuki ehitusest.

Droonide lennutamise reeglid

Mehitamata õhusõidukide süsteemide ehk droonide ????lennutamine on muutumas järjest populaarsemaks, mistõttu on äärmiselt oluline järgida kehtivaid nõudeid.????
Tuletame meelde, et vastavalt kehtivatele reeglitele
✅peab drooni lennutaja olema registreeritud käitajaks.
✅Lisaks tuleb avatud kategoorias lendamiseks läbida algpädevuse saamiseks A1/A3 eksam.
????Mõlemaid toiminguid saab teha Lennuohutuse Järelevalve Infosüsteemis LOIS – https://lois.transpordiamet.ee/
❗Kõik lennud, mis oma olemuselt ei kuulu avatud kategooria alla, on kõrgema riskiga, seega vajavad selleks Transpordiameti erikategooria luba.
❗Hetkel tuleb avatud kategooria lennud teatud alades kooskõlastada Transpordiametiga.
????Rohkem infot selle kohta, millised lennud kuuluvad avatud kategooriasse ning millistes alades lennudamine tuleb kooskõlastada, leiab meie droonide lehelt???? www.transpordiamet.ee/droonid.
Kokkuvõttes peab drooni käitaja tagama, et ta on pädev ning tunneb reegleid.????

FAI litsents 2022 aastaks

Käes on jälle aeg uuendada FAI litsentsi kehtivust ja kellel veel litsentsi pole see hankida. FAI mudellennu litsentsi taotlemine on soovitav kõigile mudellenduritele. Litsentsi olemasolu on nõutav kõigil ametlikel Eesti sisestel kui välisvõistlusrel osalemiseks.Kuna seoses pandeemiaga ei ole toimunud ELF aastakoosolekut siis litsentsi aastamaks on nagu eelmisel aastal, täiskasvanutel 20 eurot ja noortel 5 eurot.Kui ELF-i aastakoosolek otsustab tasusid muuta tehakse hiljem tasaarveldus .