Oled siin:Uudised / 31 aug 2008 / F3J Eesti meistrivõistluste kolmas etapp ja F5J katsevõistlus edukalt peetud / F3J Eesti meistrivõistluste kolmas etapp ja F5J katsevõistlus edukalt peetud

F3J Eesti meistrivõistluste kolmas etapp ja F5J katsevõistlus edukalt peetud


Sisestanud Anonüümne - postitatud31 august 2008

Laupäeval 30.08.2008. peeti Nurmsi lennuväljal Eesti Meistrivõistluste kolmas etapp suurtele termikaplaaneritele koos elektrimootoritega termikaplaanerite katsevõistlusega.

Ilm oli üle pika aja isegi päikseline koos kõrgete rünkpilvedega ja ähvardava vihmaga. Puhus vali tuul, mis kippus käsi kangeks muutma, aga pole halba ilma, vaid kehv varustus ja vähene treenitus. Vihma siiski õnneks ei sadanud kordagi. Mõlemas võistlusklassis peeti vaheldumisi kuus starti ilma finaalideta, kuna võistlejaid oli vastavalt kolm F3J klassis ja viis F5J klassis.

F3J võistlus möödus ilma suuremate intsidentideta. Kahjuks oli võistlejaid napilt, kohal ainult parimatest parimad. Kindlasti võib öelda, et tulemuste parandamiseks tasuks paar korda nädalas trenni ka teha ja abiliste suurem arv oleks ilmtingimata vajalik, et tagada sportlaste võrdne kohtlemine stardis. Aga eks abiliste leidmine on iga piloodi oma kohustus.

F5J lennati kahe erineva mootoritööajaga. Kuna kõik lennukid vastasid F5J kolme LiPo määrustikule, siis esimesed neli starti tehti 30 sekundilise tööajaga ja kaks viimast 20 sekundilise tööajaga. Otsus oli peale võistluste ühine; 20 sekundit stardiks on igati piisav. Nüüd tuleb ainult teiste mootorikomplektide osas ka määrustiku kohendada. Selleks sobivaim koht on kindlasti Tartu Seminar.

Suur aitäh Sõjaväe Langevarjuklubile, kes lubas meil kasutada Nurmsi lennuvälja võistluste läbiviimiseks ja kohtunikele ja abilistele, kes aitasid kaasa võistluse ladusale kulgemisele!!

Võistlustulemused leiate koos Eesti Meistrivõistluste kokkuvõttega raadiolennu kodulehelt peagi. Kui kellegil on ilusaid pilte sündmusest, siis olge head ja saatke neid siia lisamiseks.