Oled siin:Uudised / 13 märts 2009 / Karu Karikas / Karu Karikas

Karu Karikas


Sisestanud Anonüümne - postitatud13 märts 2009

Bear Cup

Traditsiooniliselt algab ühe normaalse vabalendu harrastava eestlase jaoks igaaastane rahvusvaheliste võistluste seeria Soomes Karu Karikaga. Hea lähedal käia. Võistluspaik on Helsingist vaid 200 km kaugusel. Väikesed saunade ja köökidega varustatud majakesed asuvad otse võistluspaiga Säkyla Pühajärve kaldal. Kohale minnakse tavaliselt ikka pisut varem. Kes saab, tuleb kohale juba neljapäeval pärast keskpäeva. Hilisemad tulijad kiirustavad proovilupse tegema reedel mõni tund enne päikeseloojangut. Selgi aastal lähetasid kolm Eesti mudellennukeskust Tallinnast Tartust ja Pärnust oma parimad pojad Põhjala maailmameistritele kohta kätte näitama. Tiho oli oma mikrobussiga kaasa vedanud ATV. Koos Raimondiga nautisid nad kiiret sõitu valgetel lumeväljadel. Erinevalt dzigittidest, kes ahistavad korraga vaid ühte hobust, sai tandem Tiho ja Raimond anda kanda korraga paljudele ATV–sse kätketud suksudele. Põhivõistluse lõppedes olid mõlemad näost kaamed ja koolnutele sarnaselt kanged. Aga kanged olid nad ka võistlustulemuste poolest. Raimond saavutas klassis F1C teise ja Tiho kolmanda koha. Võistlejaid oli 6.

Klassis F1A jõudsid teise lisatuuri eelmise aasta Eesti KV kaks esimest Anton ja Anti. Anton saavutas 10. ja eelmisel päeval kalapüügiga salatrenni teinud Anti 11. koha. Klassis F1A olid väga tublid veel lisatuuri jõudnud Ants, kes saavutas 20. ja Janar, kes saavutas 24. koha. Võistlejaid oli 58.

Klassis F1B jõudis Indrek Harjo samuti lisatuuri. Lisatuuris oli tal kehv vise ja ta saavutas kokkuvõttes 23 võistleja seas 7. koha. Noored olid Pärnu ja Tartu võistkonnas. Andre Monso Pärnust saavutas klassis F1A-15 teise koha. Karmo Kask Pärnust oli viies klassis "F1A junior".

Ardo

Võistlustulemused leiad siit!