Oled siin:Uudised / 06 mai 2010 / Baltic Open esimene etapp Leedus / Baltic Open esimene etapp Leedus

Baltic Open esimene etapp Leedus


Sisestanud Anonüümne - postitatud06 mai 2010

01. mail toimus Valkininkais Vilniuse lähistel selle aasta F3J Balti Karika esimene osavõistlus. Asjaoludest tingituna jõudis sinna võistlema lõpuks meie meestest vaid Edvin Penart. Ilma ühegi abiliseta võisteldes „karukoopast kolmanda kohaga tagasi tulla“ ei ole laitaväärt tulemus leedulaste taset arvestades. Paar kommentaari meie ainsalt esindajalt:

Uus võistluskoht?
Tõepoolest BC võistlust peeti seal esmakordselt. Plats on suurepärane, seni BC sarjas kogetutest üks parimaid. On avarust, tasane reljeef, metsa vaid ühes küljes ja sedagi eemal, madal rohi. Platsi põhikasutajaks on delta- ja paraplaneristid ja ilmselt intensiivselt. Meiegi võistluse ajal oli vints platsis ja paratandemiga taeva all käidi, kuid kuidagi see omavaheline koordineerimine neil nii toimis, et ohtlikest olukordadest polnud jälgegi, ilma meile sealjuures piiranguid esitamata.

Korraldajate kiituseks mainigem ka värvilises trükis ja BC logodega varustatud võistlejate lennuraamatuid ning asjalikku kohtupidamist. Tallinnast 7 tundi autosõitu kiirusepiiranguid ületamata, üsna sirgjoones sõit.

Leedulased?
Tipud olid kohal. Teisalt, juunioridele anti välja kõik kolm auhinda ja mõni vist jäi ilma ka. Selline on leedulaste pingi pikkus.

Ilm?
Algus oli rahuldav, keskmadal lauspilvisus ja tuul 3 m/sek ümber, tõusvad olid nõrgapoolsed ja vaheldusid aeglaselt. Mõnigi tonn seitsme tuuri jooksul saadi kuueminutilise lennuga. Finaalides hakkas sadama peent vihma ja kahe tunniga neid kolm vaid peetigi, seejärel jäeti pooleli.

Tase?
Minu esimese lennu 9.54 ja 20 cm sisse maandumine tonni ei andnud.

Milline oli lõppjärjestus?
Nagu BC 2009 kokkuvõttes: Esemene eelmise EM kuues Ricardas Siumbrys, teine Gintaras Kuckailis ja kolmas Edvin Penart.

Mis edasi?
Mai keskel on plaan kolme võistlejaga Soome meistrivõistluste etapile minna ning mai viimasel nädalavahetusel on meie korraldada BC 2010 teine etapp Riidajal.