Oled siin:Uudised / 21 juuni 2010 / Baltic Open kolmas etapp / Baltic Open kolmas etapp

Baltic Open kolmas etapp


Sisestanud Anonüümne - postitatud21 juuni 2010

13.06. peeti Cesises F3J Baltic Open kolmas etapp. Vihm katkestas võistlust korduvalt ja püsivale tuulele 9 m/sek ümber lisandusid iilid üle 11 m/sek. Sääsetõrjevahendid ja päevituskreemid jäid kasti. Niisamuti jäid kasti ka põhimudelid nendel, kellel selleks võimalus oli. Nii võistlesid meiegi Janno Neemelo ja Edvin Penart Tragi 705 sarja mudelite ja mitte Clusteritega.

Meie mõlemad võistlejad jõudsid kindlalt finaali, ent olid seal sunnitud kahekesi hakkama saama ühe vintsiga. Viimane finaallend meie poolt nägi välja nii, et Edvini arvesseminev lend algas nööri katkemisega, seejärel jõudis Janno katkenud nööri poolest põllust ära tuua, kokku sõlmida ja omakorda startida. Tuul oli nii valju, et ühe mehe jõul mudeli hoidmine oli kohati võimatu.

Zürii otsusega lühendati finaalid kahe lennuni. Lõppparemuse otsustas paljuski maandumiskindlus. Võitjaks kuulutati Edvin Penart, teine oli Ricardas Siumbrys, punkte vastavalt 1893 ja 1854.Janno Neemelo leppis kuuenda kohaga. Detailsed tulemused www.nakotne.com lehel.

Sarja üldkokkuvõttes juhib Ricardas Siumbrys, Edvin Penart on teine, Janno Neemelo neljas. Ülejäänud eestlased on hetkel teises ja kolmandas kümnes, kuid hakkavad sealt tõusma, kui töö, õpingud ja pereelu hakkavad võimaldama edasistel etappidel osaleda.

Järgmine võistlus on plaanis 10.-11. juulil Säreveres.