Oled siin:Uudised / 12 juuli 2010 / Janno Cup 2010 / Janno Cup 2010

Janno Cup 2010


Sisestanud Anonüümne - postitatud12 juuli 2010

Läinud nädalavahetusel toimus Säreveres, Türi külje all Balti karikasarja 4. etapp.

Registreerunud oli 11 võistlejat, kellest 10 ka võistluse lõpuni vastu pidas. Kokku lepiti, et lennatakse 7 tuuri ja 4 finaali ning nii ka tehti. Seda enam, et ilm vastas prognoosile ja oli leitsakust hoolimata siiski meeldiv. Ligi kuu kestnud palav ilm on igasuguse niiskuse maa seest juba ammu välja kõrvetanud, sestap oli ka termikat ehk mõneti vähem. Tulemustes andis see tunda sedasi, et oli tuure, mis võideti 6-7 minuti pikkuste lendudega. Koduvabariiki esindasid Janno Neemelo, Pärtel-Peeter Kruuv ning Edvin Penart. Kuni 6. tuurini oli liidripositsioonil võistluse korraldaja Janno, kes otsustas siiski finaalidest loobuda ning leppida kokkuvõttes 8. kohaga. Senise hooaja kestel väga tugevaid tulemusi näidanud Edvin Penartit vaevasid võistluse algul mitmed stardiliini purunemised, mis ei takistanud siiski finaalis maha pidamast duelli Richardas Siumbrisega, kes lõppkokkuvõttes jäi Edvini järel teiseks. Kolmandale kohale tõusis lätlane Aleksandrs Sergejevs. P.-P. Kruuvi käekäik oli läbi terve võistluse üsna keskpärane - seda põhiliselt liiga vähe "timmitud" lennuki tõttu. Sestap ka lõpptulemuseks üsnagi keskpaigas asuv 6. koht.

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli igakülgselt meeldiv võistlus. Asja võeti rahulikult ning näis, et lihtsalt nauditakse oma hobi sportlikku külge ja ilusat ilma. Korraldusliku poole pealt sujus samuti kõik hästi, maha märgitud turvaalast ja üldistest ohutusreeglitest pidasid võistlejad viisakalt kinni. Ainuke apsakas oli ehk ühe tuuri ümberlend kohtunike jagamisel tekkinud segaduse tõttu. Täpsemad tulemused ilmuvad www.nakotne.com lehele.

Järgmine Balti karikasarja võistlus toimub Lõuna-Leedus Alytuses 21.-22. augustil. Vahepeal on Eesti koondisel kavas Prantsusmaal toimuvatel Jura Cup'il ja MM-võistlusel edukalt esineda.

P.-P.Kruuv