Oled siin:Uudised / 06 sept 2010 / Baltic Open selleks aastaks läbi / Baltic Open selleks aastaks läbi

Baltic Open selleks aastaks läbi


Sisestanud Anonüümne - postitatud06 september 2010

F3J Baltic Open 2010

Kuldigas peeti 04.septembril hooaja viimane, kuues, võistlus. Ehkki esikoht aasta kokkuvõttes oli juba otsustatud ja Ricardas Siumbrys ei osalenud, jätkus kuhjaga põnevust eelkõige korraldajatele lätlastele.

Sügisese võistluse kohta üsna head taset näidati finaalides – kolmes neljast lennust lennati jõuguna täis 15 minutit ning ainult esimene, kerges vihmas lennatu, jäi sellele alla. Tagantjärele tarkusena just selles esimeses, paraneva ilmaga lennus õigeaegselt tehtud kordusstart osutus otsustavaks, mis tõi lõpuks võidu Edvin Penartile. Kogu võistluse väga hästi esinenud Janne Savolainen vahetas finaalideks endale kergema mudeli, lasi selle aga esimeses finaallennus liig kaugele allatuult ega küündinud esimesel katsel maandumispunktideni. Teise katse tegi ta abiliste nappusel Aleksanders Sergejevsi vintsiga. See omakorda aga sai otsustavaks, et Sergejevs ise Kuldiga võistlusel Savolaineni selja taha jäi. Ilus näide võistlemisega kaasas käivast heast sportlikust härrasmehelikust vaimust.

Kuldiga võistluse kolm paremat niisiis: Edvin Penart, Janne Savolainen Soomest ja Aleksandrs Sergejevs Lätist.

Aasta kokkuvõttes:
1. Ricardas Siumbrys, Leedu - 82 p
2. Edvin Penart, Eesti - 80 p
3. Janne Savolainen, Soome - 73 p

Detailsemad tulemused www.nakotne.com.

Võistlustele järgnenud kenal lõpuüritusel saime kuulda nii lätlaste kavatsusest järgmisel aastal F5J võistlusi korraldama hakata (ning nendele on eestlased väga oodatud) kui ka soomlaste huvist 2011 üks F3J Eurotouri etapp korraldada. Küllap kuuleme sügise arenedes neist ettevõtmistest rohkem.