Oled siin:Uudised / 04 juuni 2008 / Balti Karika teine etapp Riidajal peetud / Balti Karika teine etapp Riidajal peetud

Balti Karika teine etapp Riidajal peetud


Sisestanud ints - postitatud04 juuni 2008

Maikuu alles lõppes, kuid peetud on juba teine Balti Karikasarja etapp, seekord Riidajal Ants Tauli poolt ekstra meie võistluse tarvis kenasti pügatud lennuväljal. Kohale jäid küll tulemata mitmed oodatud, nende hulgas ka meie oma mehi, kuid seda suuremad on võimalused, ja nende endi vajadus, tulla järgmisele eestimaal peetavale etapile. Igal juhul võimaldab seekord kogunenud kohtunike ja võistluse juhtide koosseis läbi viia ka palju suuremat võistlust heal tasemel. Kergema poole pealt võib mainida, et eelmisel aastal hangitud ja muidu väga heaks osutunud mp-pleier, otsustas meile vimka mängida, sõna otseses mõttes: 10 min. faili nime all tuli 15 min. salvestus. Ja nii kaks korda järjest;)Võistluse oluliseks tegijaks lisaks kõvadele meestele oli kõva ilm. Oli veidi kahetsusväärne, et ilmaennustus läks täkkesse ja üle selle ka. Päike lõõskas ja tuul puhus nagu lubatud, 10-14 m/sek. ning kohati vist ülegi. Vähemalt kolm lõunapoolsete naabrite lennukit said seetõttu tõsiselt kannatada juba vintsimisel, lisaks hulgaliselt nööride katkemisi pea kõigil ja läbi kogu võistluse. 1000 punktilisi sooritusi jagunes paljudele, samas olid tulemuste vahed ühes lennus vägagi suured, palju oli (ka tuntud tegijatel) nulliseid maandumisi ning suuri altminekuid mulli otsimisel. Sellisel üldisel taustal olid seda nauditavamad mõned duellid, kus lõppparemuse otsustasid üksikud sekundid ja meetrid.

Eelvõistluse 7 tuuri läbis parimana Priit Leomar, Edvin Penart oli kolmas. Nemad olid kahjuks ka meie meestest ainsad finaali pääsejad seekord. Normaalse debüüdi „tõelisel F3J mudelil” tegi Peeter-Pärtel Kruuv; koht pole küll kiidelda, kuid tõsine kogemus on saadud, lennuk terve ja hammas loodetavasti verel. Janno Neemelo üheks komistuskiviks sai asjaolude sunnil üle mätta jooksev stardinöör, mis ilmselt mõnegi katkemise põhjustas.

Finaalides, 4 x 15 min. ja kolm arvesse, pöörati eelvõistluse järjekord üsna pea peale. Esimesed kaks kukkusid viimaste hulka ning eelmise aasta võitja näiteks lõpetas kuuendana. Rõõmustav oli, et korraldajad tühjade kätega ei jäänud, Edvin Penart jättis koju kolmanda koha karika (tema senine parim tulemus selles võistlussarjas). Kahe etapi kokkuvõttes on Priit Leomar kolmas, Edvin Penart jagab 5.-7. kohta, Janno Neemelo 12.-13., Peeter-Pärtel Kruuv on 27.

Täpsemaid tulemusi ja pilte vaata SIIT.