Oled siin:Uudised / 02 juuli 2008 / Baltic Openi kolmas etapp Cesises peetud / Baltic Openi kolmas etapp Cesises peetud

Baltic Openi kolmas etapp Cesises peetud


Sisestanud ints - postitatud02 juuli 2008

14. – 15. juuni toimus Lätis, Cesises Balti karika kolmas etapp. Esiteks tänud organiseerijatele ja abilistele, võistluse võib lugeda igati kordaläinuks.

Üldine võistluse korraldus oli sujuv ja asjalik, pealegi palju on siinkandis võistlusi, kus võistlusmaks sisaldab õiget läti „saldejumsi“ ja õhtut lõpetab disko? Plats oli korralikult niidetud ja vintside jaoks meeldivalt lame, ainukesteks probleemideks kujunesid raadiohäired, mis ühel juhul viisid ka mudeli purunemiseni. Võistlejaid oli 21, kokku lennati kolme grupi kaupa 6 tuuri ja 2 finaali. Eestit olid esindamas Edvin Penart, Janno Neemelo ja Pärtel-Peeter Kruuv, moraalseks ja reaalseks toeks olid Enn Paluvere ja Jaan Sotnik.

Et ilmaennustus pidas meie õnnetuseks siiski paika, sai ligi 7 tunniseks veninud vihmapausi tõttu laupäeval lennata vaid 3 tuuri. Ilm oli üldiselt vaikne ja mullidevaene, mis oli ilmselge eelis kergete mudelitega võistlejatele. Õhtupoolikul ilm selgines ja see andis võimaluse järgmiseks päevaks trenni teha või jälgida F3K klassi „soojendust“.

Kahjuks oli teiseks võistluspäevaks võistlejaid Eestist alles vaid 2. Ilm oli pühapäeval soe ja võrreldes eelmise päevaga pilootidele oluliselt lihtsam. Finaalidesse kumbki koduvabariigi esindaja ei jõudnud – ju ei jõutud enne võistlusele tulekut piisavalt trenni teha.

Finaalide tulemusena hõivasid esimesed 7 kohta leedukad ning Eestlased jäid vastavalt 10. 11. ja 19. kohale. Tulemused http://www.nakotne.com/news.php?item.138.1. Pildid http://www.nakotne.com/e107_plugins/kig_menu/index.php?view=album&albumId=181

Postitas Pärtel Peeter Kruuv.